DEZINFEKCIA OZÓNOM O3

100%EKO DEZINFEKCIA

Ozón je schopný zničiť až 99,9% baktérií, vírusov, plesní, parazitov, roztočov a ďalších mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy, hlavne problémy alergikov.


Neexistuje žiadny vírus, baktérie ani plesne, ktoré by odolali ozónu.
Podla niektorých zdrojov je dezinfekcia ozónom účinná aj proti vírusom typu COVID19. 

Ozónovanie je 100% ekologické riešenie dezinfekcie.

Ozón je najsilnejšia prírodná dezinfekčná a čistiaca látka, je 50x účinnejší a 3000x rýchlejší ako chlór (Cl) a 25x účinnejší ako kyselina chloristá (HClO₄) jedna z najsilnejších kyselín.

Ozón je schopný odstrániť nepríjemné zápachy v bytových a nebytových priestoroch.

Ozón je bezfarebný, vo vyšších koncentráciách namodralý plyn, so silným dezinfekčným a oxidačným účinkom . Je tvorený troma atómami kyslíka O3. Hovorí sa mu tiež "aktívny kyslík", ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólov pri chemickom čistení a preto sa jeho účinky prejavia aj na miestach, kam sa bežná chémia nedostane.

Ako funguje ozón generátor ?

Ozónovú dezinfekciu vykonávame profesionálnym generátorom ozónu s výkonom 14 000mg/hod O3.

Generátor ozónu s výkonom 14 000mg/hod. O3 je vhodný do priestorov až do 220m2.

!!! Upozornenie: Počas ozónovania sa v miestnosti nesmú zdržiavať žiadne osoby, domáce zvieratá ani rastliny, ktoré sú citlivé na ozón (vzniká riziko otravy) a taktiež je potrebné odstrániť z miestnosti všetky predmety zo striebra !!!

!!! Po dezinfekcii miestnosti ozónom je potrebné priestory poriadne vyvetrať !!!

Dezinfekciu ozónom môžete objednávať emailom alebo telefonicky na:

info@umyjeme.sk

+421 915 787 702
+421 948 616 204

*** Vzhľadom na situáciu s COVID-19, Vás prosíme o zodpovednú spoluprácu.
Prosíme Vás, aby ste nás vopred informovali, ak ste alebo ste boli v karenténe po návrate zo zahraničia. ***

*** Ďakujeme za spoluprácu tím UMYJEME.sk ***

VYUŽITIE OZÓNU

Automobily (osobné, nákladné, minibusy, karavany, autobusy, vlaky, sanitky, policajné autá, taxíky...)

Ozón dezinfikuje a čistí interiér vozidla do najemnších detailov.

Tento plyn sa dostane až do pórov čalúnenia, kože ale aj do celej vzduchotechniky, kde zabije až 99,9% baktérií, vírusov, plesní ale aj roztoče, blchy a iné mikroorganizmy.

 • Ozón dezinfikuje klimatizáciu, výduchy a potrubia ventilačného systému, sedadlá, koberce, rohože, strop, batožinový priestor, všetky ťažko prístupné miesta.
 • Ozón eliminuje zápach z klimatizácie, sedadiel, koberčekov, a ostatných častí interiéru vozidiel, (zatuchnutie, cigaretový zápach, pach po zvieratách.
 • Ponúkame jednorázové ale aj pravidelné čistenie vozidiel firemným autoparkom.

Byty, domy, chaty, kancelárie, úrady a iné bytové a nebytové priestory

Ozonizácia sa používa predovšetkým na dezinfekciu bytových a nebytových priestorov a na odstráňenie zápachov. Ozón spoľahlivo odstráni až 99,9% baktérií, vírusov, plesní a parazitov v priestore.

 • Ozón odstraňuje zápach farieb, lepidiel a lakov vzniknutých po maľovaní a renovácii alebo vône nového nábytku.
 • Ozón sa používa aj po chorobe člena domácnosti, keďže účinne ničí všetky baktérie a vírusy.
 • Ošetrenie ozónom je bezpečný spôsob dezinfekcie, bez použitia chemikálii a náročného umývania povrchov,
 • Ozón dezinfikuje aj klimatizácie, vzduchotechniku, pivnice a garáže.

Hotely, penzióny, bary, reštaurácie, herne a kasína, fitness centrá, wellness centrá, masážne a kozmetické salóny, čakárne, ambulancie, šatne...

Ozón je schopný vydezinfikovať a eliminovať zápachy aj v interiéroch spoločenských priestorov. Ozón sa dostane až do pórov čaluenia, kože a do celej vzduchotechniky, kde zlikviduje 99,9% baktérií, plesní, vírusov a parazitov.

 • Vhodné pre hotelové izby, penzióny a ubytovne.
 • Eliminuje zápachy z cigaretového dymu.
 • Odstráni zápachy z jedla a varenia (kuchyne a jedálne).

Cenník dezinfekcie ozónom O3

Dezinfekcia O3 interiérov automobilov:

 • Osobné, kombi a SUV vozidlá:    
  15,00 € s DPH
  (V prípade kombinácie s balíkom umytie exteriéru alebo čistenie interiéru bude akciová cena za dezinfekciu ozónom 9,90 €, to znamená:
  -> balík Čistenie interiéru + Dezinfekcia ozónom = akciová cena 19,90 €)
  -> balík Umytie exteriériu + Čistenie interiéru + Dezinfekcia ozónom = akciová cena 29,90 €)
  (Aplikácia ozónu cca 15-30 minút + vyvetranie interiéru cca 30-40 minút)

 • Dodávky, minibusy, karavany a kabíny nákladných vozidiel:    
  20,00 € s DPH.
  (Aplikácia ozónu cca 30-60 minút + vyvetranie interiéru cca 50-60 minút)

 • Autobusy a ložné priestory nákladných vozidiel:    
  45,00 € s DPH (podľa veľkosti).
  (Aplikácia ozónu cca 60-100 minút + vyvetranie cca 60-100 minút odvetranie)


Dezinfekcia O3 bytových a nebytových priestorov:

Dezinfekcia priestorov:    
 • 0,30 € / m3

  (Príklad výpočtu: nar. klasický 3-izbový byt s rozlohou 70m2 a výškou stropu napr. 2,5m predstavuje cca 175m3,
  175m3 x 0,30€ = cena cca 52,00 €).
  Orientačné ceny dezinfekcie bytov:

 • 1-izbový byt do 40m2 = cca 30 €

 • 2-izbový byt do 55m2 = cca 40 €

 • 3-izbový byt do 75m2 = cca 50 €

 • 4-izbový byt do 90m2 = cca 60 €

  Doprava v rámci mesta Moldava nad Bodvou je ZADARMO.
  Doprava mimo mesta Moldava nad Bodvou bude účtovaná podľa kilometrov: 0,30 €/km (cesta tam aj späť, prípadne po individuálnej dohode.)


Časté otázky

Čo je ozón O3 ?

Najekologickejší dezinfekčný prostriedok na svete.
Je 100%-ne biologický a ekologický oproti chemickým čistiacim prostriedkom.
Ozón je plyn, ktorého molekula pozostáva z troch atómov kyslíka O3. V malých koncentráciách sa prirodzene tvorí v prírode (napr. po búrke, v lesoch, v okolí riek). Vo vysokých koncentráciách je účinný v boji s baktériami, vírusmi, plesňami v ovzduší ale aj vo vode, eliminuje zápachy a odór vo vzduchu. Vzhľadom k nahromadenej energii je molekula ozónu veľmi nestabilná a po krátkej dobe sa späť samovoľne rozpadá na kyslík O2.

Ozón likviduje
baktérie, vírusy, plesne na 99,9% , ale aj parazity ako sú roztoče, blchy, vši alebo hmyz, vajíčka a larvy hmyzu.

Ozón
je plyn, ktorého molekuly sú niekoľkokrát menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení, jeho účinok sa preto prejaví aj na miestach, kde sa bežná chémia nedostane. Pričom jeho účinky "čistého vzduchu" je niekedy možné cítiť ešte niekoľko dní.


Ozón sa rýchlo rozkladá na dvojatomárny kyslík O2 a po niekoľkých minútach koncentrácia klesá na bezpečnú úroveň. Polčas rozpadu ozónu je približne 30 minút. Ozón má široké využitie v rôznych odvetviach priemyslu, využíva sa na úpravu vzduchu aj vody, v pokročilých technológiách je ozón schopný eliminovať aj nebezpečné látky z vody, napr. reziduá z liekov, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií.

Viete čo je ozón generátor ?

Je to zariadenie, ktoré zo vzduchu (kyslíku O2) vytvára plyn nazývaný ozón (O3) a následne ho prúdením vzduchu pomocou ventilátoru distribuje do celého priestoru, kde ozón likviduje baktérie, vírusy, plesne a parazity a zároveň eliminuje nepríjemené zápachy

Ako prebieha dezinfekcia ozónom O3 ?

Ozónovanie vzduchu v interiéroch sa vykonáva pri zatvorených oknách a dverách. Ozónový generátor umiestnime do dezinfikovaného priestoru. Počas ozónovania sa v miestnosti nesmú zdržiavať žiadne osoby ani domáce zvieratá a rastliny, ktoré sú citlivé na ozón. Taktiež je potrebné odstrániť predmety zo striebra. Počas dezinfekcie je miestnosť uzatvorená, v prípade potreby vstupuje do miestnosti iba obsluha generátora ozónu. Po ozónovaní sa odporúča nevstupovať do miestnosti približne 30-60 minút, pokiaľ sa ozón nerozloží na dvojatomárny kyslík O2. Po dezinfekcii je potrebné miestnosť vyvetrať minimálne na 30-60 minút. Po ukončení dezinfekcie sa ozón O3 do niekoľkých minút sám rozpadne opäť na kyslík O2, teda je pre človeka úplne bezpečný (na rozdiel od chemických dezinfekcií).

Ak sa rozhodnete využiť naše služby, vykonáme prieskum priestorov (rozloha, objem, členitosť miestností) a vyberieme vhodné zariadenie na ozónovanie, upresníme dopravu, čas a ďalšie detaily pre zabezpečenie hladkého priebehu ozónovania. Doba aplikácie ozónu sa môže pohybovať od 20 až do 120 minút v závislosti od veľkosti priestorov.

Ozónovanie automobilov sa vykonáva pri naštartovanom motore alebo zapnutej vnútornej cirkulácií vzduchu prípadne klimatizácií. Je potrebné mať zatvorené dvere a vytiahnuté okná, spustenú klimatizáciu a vnútornú cirkuláciu vzduchu počas celej doby dezinfekcie. V priebehu ozónovania sa žiadne osoby ani domáce zvieratá nesmú zdržiavať v aute. Po ukončení procesu dezinfekcie sa dôkladne vyvetrá interiér auta počas doby 10-30 minút.


Ako likviduje ozón baktérie?

Ozón útočí na bunkovú stenu baktérie a tým deštruktívne narúša jej štruktúru, čo má za následok jej rozpad. Akonáhle je bunková stena zničená, baktérie nie sú schopné prežiť. V závislosti od druhu baktérie sa líši aj čas jej zničenia, zvyčajne je to od 1 do 10 sekúnd.  Ozón je ekologický a nezanecháva žiadne toxické reziduá, je šetrný k životnému prostrediu a zdraviu ľudí (rýchlo sa rozkladá späť na kyslík) na rozdiel od chemických prípravkov. 

Ozón odstraňuje/likviduje?

 • baktérie, vírusy, plesne a parazity na 99,9%,
 • hmyz, roztoče, blchy, vši,
 • zápach spôsobený fajčením, varením, smažením, pripálením, požiarom, dlhodobo nevetrané priestory,
 • zápach po domácich zvieratách,
 • zápach potu,
 • záchodový zápach,
 • chemický zápach, napríklad po maľovaní, lepidlách, riedidlách,
 • perfektný pre alergikov, astmatikov.

Účinnosť a výkon ozónového generátora?

Ozónový generátor, ako ten náš, ktorý vyrába napr. 14 000mg/hod. O3 je vhodný do priestorov o rozlohe až do 220m2 s výškou miestnosti max. do 3m, to znamená pre priestory do cca 660m3. Väčšie množstvo ozónu neškodí, čiže použitie ozónového generátora s väčším výkonom v menšej miestnosti je možné. Pri teplote 15-25°C je následný rozpad ozónu približne 30 - 60 min. Ideálna aplikačná teplota okolia pri dezinfekcii ozónom je 5-30°C.

Kedy využiť dezinfekciu ozónom O3 ?

Ozónovanie sa vykonáva v prípadoch, keď vzniká riziko prenosu infekcie vo vzduchu (napr. po chorých osobách s infekčnými ochoreniami), preventívne v plánovaných intervaloch (likvidácia roztočov, pravidelná dezinfekcia miestností) alebo ak je potrebné odstrániť akékoľvek zápachy (cigaretový dym, pachy zvierat, šatne športovcov po tréningu, po zápasoch, fitnesscentrá, atď). Generátory ozónu sa použivajú aj na dezinfekciu klimatizácií a rozvodov vzduchotechniky.

Ozónovanie sa využíva aj preventívne, kedy chceme zabezpečiť dezinfekciu priestorov a ochrániť ľudí od infekčnej nákazy. Ozónovanie je súčasťou sanitácie pre dosiahnutie vysokých hygienických štandardov na pracoviskách, v potravinárskom priemysle, v zdravotníctve, v športových zariadeniach, v hotelovom a gastronomickom priemysle, v obchodoch, v službách (maséry, kozmetičky, kadernícke salóny), v školách, škôlkach, v seniorských domoch alebo aj v domácnostiach. Ozón má veľmi široké možnosti využitia aj v takých odvetviach ako sú napr. včelárstvo, akvaristika, dezinfekcia športovej výbavy (lyžiarsky, hokejový výstroj a pod.)

Ako dlho trvá dezinfekcia ozónom?

V prípade dezinfekcie interiérov osobných automobilov je dĺžka aplikácie ozónu cca 15-40 minút. Pri väčších vozidlách je to individuálne v závislosti od veľkosti objemu interiéru vozidla.

V prípade bytových a nebytových priestorov je to individuálne na základe veľkosti miestností. Napr. priemerný 3-izbový byt 70m2, Vám vydezinfikujeme za cca 1,5-3 hodiny. Počas tejto doby, nesmie nikto vstupovať do priestorov.

NAPÍŠTE NÁM